ΑΓΙΑΣΜΟΣ

Αγαπητοί μαθητές και γονείς,

σας ενημερώνουμε ότι η τελετή του Αγιασμού για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς θα πραγματοποιηθεί την ερχόμενη Δευτέρα 12/9 και ώρα 11.15 π.μ.

Η προσέλευση όλων των μαθητών θα γίνει από τις 09.00-09.30 π.μ.

Θα διανεμηθούν τα διδακτικά βιβλία, επομένως θα πρέπει να έχουν τα παιδιά μαζί τους τις τσάντες τους.Επίσης, θα δοθούν οδηγίες για τον τρόπο λειτουργίας του σχολείου και πρόγραμμα για τις πρώτες ημέρες.Οι μαθητές θα αποχωρήσουν μετά την ολοκλήρωση των διαδικασιών αυτών.

Θυμίζουμε στους γονείς ότι θα πρέπει πολύ σύντομα να στείλουν ηλεκτρονικά ή να φέρουν αυτοπροσώπως τα απαραίτητα δικαιολογητικά για την εγγραφή ή της ανανέωσης της εγγραφής των μαθητών , όπως αυτά αναφέρονται σε προηγούμενη ανακοίνωση του σχολείου.

Ο Σύλλογος Διδασκόντων σας εύχεται μια δημιουργική και επιτυχημένη σχολική χρονιά με υγεία, πρόοδο και χαρά.

Ο Δ/ντής