ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

Αγαπητοί γονείς/κηδεμόνες,
σας ενημερώνουμε ότι από την ερχόμενη Δευτέρα 23/5 ξεκινούν οι ενδοσχολικές εξετάσεις (απολυτήριες και προαγωγικές) για την φετινή σχολική χρονιά.
Υπενθυμίζουμε ότι εξετάσεις διεξάγονται μετά από διάστημα 2 χρόνων που δεν έγιναν λόγω της πανδημίας.
Το πρόγραμμα και η ύλη των εξετάσεων έχουν δοθεί στους μαθητές και έχουν αναρτηθεί στην ιστοσελίδα μας.
Λόγω της εφαρμογής της Τράπεζας Θεμάτων στην Α και Β τάξη αλλά και γενικότερα του κανονισμού που ισχύει στις εξετάσεις είναι απόλυτα απαραίτητη η έγκαιρη προσέλευση των μαθητών στις προβλεπόμενες ημέρες και ώρες.
Σε περίπτωση αργοπορημένης προσέλευσης δεν θα γίνονται δεκτοί και για να μπορούν να εξεταστούν άλλη ημέρα μετά τις 15/6  θα πρέπει να προσκομίσουν ιατρική βεβαίωση ή υπεύθυνη δήλωση κηδεμόνα θεωρημένη με γνήσιο υπογραφής.
Επίσης θα τηρηθούν οδηγίες που ισχύουν για την διαδικασία των εξετάσεων οι οποίες επίσης θα αναρτηθούν στην ιστοσελίδα
Τέλος, σας γνωρίζουμε ότι η βαθμολογία του 2ου τετραμήνου θα σας παραδοθεί ηλεκτρονικά την Δευτέρα 23/5
Ο Δ/ντής