Πρόσφατες Ενημερώσεις

ΔΩΡΕΑΝ RAPID TEST για τα σχολεία

Ο Δήμος Αγίας Βαρβάρας σε συνεργασία  με το Γενικό Νοσοκομείο Δυτικής Αττικής «Η Αγία Βαρβάρα», για την οικονομική ελάφρυνση και εξυπηρέτηση των δημοτών μας, αναλαμβάνει τη δωρεάν διενέργεια rapid test στους μαθητές των σχολικών μονάδων στις περιπτώσεις που το σχολείο επιβάλλει τη συγκεκριμένη εξέταση βάσει των Πρωτοκόλλων του ΕΟΔΥ.

Η δράση θα ξεκινήσει  από τη Δευτέρα 24/1/2022, και τα test θα διενεργούνται καθημερινά και Σάββατο 9.00 π.μ – 9.30 π.μ, πλην Πέμπτης 12 μ-12.30 μ.μ

Απαραίτητες προϋποθέσεις είναι:

1. η επιβεβαίωση των ονομάτων των μαθητών από το σχολείο προς τον Δήμο πριν την εξέταση. H λίστα με τα ονόματα των μαθητών θα αποστέλλεται στο ΚΕΠ Υγείας του δήμου μας, στην ηλεκτρονική διεύθυνση Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε., τηλέφωνο επικοινωνίας: 2105690436.
  2. η έγγραφη συγκατάθεση και των δύο γονέων την οποία θα φέρουν τα παιδιά μαζί τους προς επίδειξη και θα καταθέτουν στο σχολείο.