ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Την ερχόμενη Παρασκευή 19/4/2019 θα πραγματοποιηθεί εκκλησιασμός στον Ιερό Ναό Παναγίας Ελεούσας. Όσοι μαθητές επιθυμούν θα μεταβούν στον ναό μόνοι τους και μετά το πέρας της Λειτουργίας θα έρθουν στο σχολείο.

Στις 9π.μ. όλοι οι μαθητές/τριες θα βρίσκονται στο σχολείο και θα διεξαχθούν συντομευμένες η 2η και 3η ώρα του ημερήσιου προγράμματος.Στη συνέχεια όλοι οι μαθητές με τη συνοδεία των καθηγητών θα μεταβούν στον Ιερό Προσκυνηματικό Ναό της Αγίας Βαρβάρας όπου θα παρακολουθήσουν την εκδήλωση του σχολείου''Ερχόμενος ο Κύριος:μια συνάντηση της Υμνογραφίας της Μεγάλης Εβδομάδας με την Ελληνική ποίηση" που έχει προετοιμαστεί από εκπαιδευτικούς και μαθητές του σχολείου μας.

Μετά το πέρας της εκδήλωσης θα επιστρέψουν στο σχολείο για απουσίες και θα αποχαιρετιστούμε για την επερχόμενη εορτή του Πάσχα.