ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΜΑΘΗΤΩΝ ΤΗΣ Γ ΤΑΞΗΣ ΣΤΗ ΦΑΡΜΑΚΟΒΙΟΜΗΧΑΝΙΑ SPECIFAR

Από την Δευτέρα 1/4 έως την Τετάρτη 3/4 τα τρία τμήματα της Γ τάξης του σχολείου με τη συνοδεία εκπαιδευτικών επισκέφθηκαν την γειτνιάζουσα φαρμακοβιομηχανία SPECIFAR.Ήταν μια διδακτική επίσκεψη διαφορετική από τις άλλες που ενθουσίασε όλους :

γνωρίσαμε την γραμμή παραγωγής τηρώντας απαρέγκλιτα τα αυστηρά μέτρα ασφαλείας της φαρμακοβιομηχανίας και στη συνέχεια  ο Διευθυντής κος Τσιβεριώτης Παναγιώτης και οι συνεργάτες του διέθεσαν πολύ χρόνο για να εξηγήσουν την οργάνωση και λειτουργία της φαρμακοβιομηχανίας,τα μέτρα ασφαλείας και την αναγκαιότητά τους αλλά και για να απαντήσουν στις ερωτήσεις των μαθητών κυρίως σε θέματα επαγγελματικού προσανατολισμού.

Μετά από δυόμισυ ώρες ξενάγησης και συζήτησης όλοι φύγαμε απόλυτα ικανοποιημένοι και με πάμπολλα ερεθίσματα για επεξεργασία.