ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΕ ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ

Με πολλή μεγάλη επιτυχία έχουν διεξαχθεί μέχρι σήμερα 4 παραστάσεις του θεατρικού έργου  "Η Όπερα της Πεντάρας" του Μπ. Μπρεχτ από την θεατρική ομάδα "Ουδείς Αναμ ARTητος"  με την σκηνοθετική  καθοδήγηση της κας Μαρ. Στρογγυόγλου.

Η παράσταση στο σύνολό της είναι υψηλού επιπέδου και ανταγωνίζεται επάξια παραστάσεις επαγγελματιών του θεάτρου.

Αξίζουν θερμά συγχαρητήρια σε όλους τους συντελεστές της παράστασης ανάμεσα στους οποίους με χαρά διακρίνουμε δύο μαθήτριες του σχολείου μας,την Γιανναράκη Δέσποινα της Β τάξης και την Κοντού Μαρία της Α.Επίσης τους μέχρι πέρσι μαθητές μας,Αθανασοπούλου Νίκη και Μαμουνή Γιάννη.

Με απόφαση του Συλλόγου Διδασκόντων την Πέμπτη 14/2/2019 στις 10.30π.μ. σύσσωμο το σχολείο θα παρακολουθήσει την παράσταση στο κινηματοθέατρο της πόλης "ΓΙΑΝΝΗΣ ΡΙΤΣΟΣ" και θα έχουν όλοι οι μαθητές και οι εκπαιδευτικοί την ευκαιρία να απολαύσουν ένα κορυφαίο έργο της παγκόσμιας δραματουργίας και το υποκριτικό ταλέντο των προαναφερθέντων μαθητριών/μαθητών.

Ο Δ/ντής