ΤΟ 2ο ΛΥΚΕΙΟ ¨ΝΟΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΔΡΑ¨ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΤΗΤΑ

Την ερχόμενη Δευτέρα 21/5/2018  στις 11.30 π.μ. στο κλειστό γυμναστήριο του Δήμου μας ¨ΜΑΡΙΑΛΕΝΑ ΚΟΡΔΑΛΗ¨(οδός Ραιδεστού) οι μαθητές του σχολείου μας θα παίξουν έναν αγώνα μπάσκετ "διαφορετικό" από τους συνηθισμένους.

Φιλοξενούμενη ομάδα θα είναι τα παιδιά της ΓΕΦΥΡΑΣ ΖΩΗΣ Α.με.Α που καθημερινά δίνουν τον δικό τους ξεχωριστό αγώνα μαζί με τις οικογένειές τους και παραδίδουν σε όλους μας μαθήματα ζωής.

Την εκδήλωση θα πλαισιώσουν εκπαιδευτές αυτοάμυνας από την Ακαδημία Πολεμικών Τεχνών Αυτοάμυνας Αυτοπροστασίας Περιστερίου Koei Kan Academyπου θα παρουσιάσουν τρόπους/τεχνικές αυτοάμυνας σε περιπτώσεις απρόκλητων επιθέσεων σε μαθητές/τριες.

Τέλος,θα δοθεί η δυνατότητα σε όσα παιδιά επιθυμούν να δημιουργήσουν έργα ζωγραφικής και χειροτεχνίας με θέμα τη διαφορετικότητα με υλικά που θα τους παρασχεθούν επιτόπου.Η όλη εκδήλωση ολοκληρώνει για φέτος με τον καλύτερο τρόπο  τη συμμετοχή του σχολείου στο πρόγραμμα ¨ΝΟΙΑΖΟΜΑΙ ΚΑΙ ΔΡΩ" που σκοπό του έχει την προώθηση του εθελοντισμού,της αλληλεγγύης και της ενεργού πολιτειότητας.

Είστε όλοι προσκεκλημένοι μας σε αυτόν τον τόσο ξεχωριστό αγώνα.

Ο Δ/ντής