Ευχαριστήριο προς τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας, την Ένωση Γονέων Αγίας Βαρβάρας και την Πρόεδρο του ΕΣΥΝ

Η  Ένωση Γονέων Αγίας Βαρβάρας σε συνεργασία με το Εθνικό Συμβούλιο κατά των Ναρκωτικών (ΕΣΥΝ), με τη συνδρομή της Προέδρου του ΕΣΥΝ  Κας  Τσίγκα Μαρίνας, ανέλαβε την εφαρμογή  προγράμματος στους μαθητές/τριες του σχολείου μας, ενάντια στα  Ναρκωτικά.

Το πρόγραμμα απασχόλησε τους μαθητές των Α΄ και  Β΄ τάξεων του Λυκείου μας επί διήμερο.

Οι μαθητές/τριες  ανά ομάδες κατά τις  9/5 και  10/5, άκουσαν προσεκτικά, συζήτησαν διεξοδικά το ζήτημα και απάντησαν σε ερωτηματολόγια σχετικά με το θέμα.

Ευχαριστούμε πολύ την Ένωση Γονέων της πόλης μας και ξεχωριστά τον Πρόεδρο Κο Μπουντούκη Π. και την Αντιπρόεδρο Κα Καπελέρη Μ. για την ευκαιρία που έδωσαν στα παιδιά του σχολείου μας να λάβουν έγκυρη ενημέρωση από βαθείς γνώστες του θέματος και μάλιστα από την ίδια την Πρόεδρο του ΕΣΥΝ.

Ευχαριστούμε επίσης την Κα Τσίγκα και εκτιμούμε την προθυμία της και την ακούραστη θέλησή της να εργαστεί επί διήμερο με ομάδες  μαθητών/τριων που εναλλάσσονταν συνεχώς, προκειμένου να μεταφέρει τις γνώσεις της και την πείρα της για το σοβαρό αυτό ζήτημα.

Τέλος ένα θερμό ευχαριστώ στις Κες του Δ.Σ. του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας Κες Θεοδωράκη Μ. και Παπανδρέου Α. για την παρουσία τους σε όλη τη διάρκεια του προγράμματος τη στήριξη και τη βοήθεια που προσέφεραν στην υλοποίησή του.

Η Διευθύντρια και ο Σύλλογος των καθηγητών.